تبلیغات
آبی پوشان : اولین وبلاگ باشگاه استقلال - بیوگرافی وحید طالب لو
آبی پوشان : اولین وبلاگ باشگاه استقلال
ماییم نوای بی نوایی بسم ا.. اگر حریف مایی

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 12 شهریور 1389
بیو گرافی وحید طالب لو شناسنامه :
نام کامل :  وحید طالب لو  -  متولد : ۵ خرداد ۱۳۶۵  -  سن:۲۷ سال   -  زادگاه تهران، ایران   -  قد ۱۸۵ سانتی متر
----------------------------------------------------------------------------
وضعیت كنونی :
باشگاه کنونی : استقلال تهران   -  شمارهٔ پیراهن:  ۱   -  پُست : دروازه بان(فوتبال)
----------------------------------------------------------------------------
باشگاه‌های جوانان :
۱۳۷۶-۱۳۸۲   -  استقلال تهران
----------------------------------------------------------------------------
باشگاه‌های حرفه‌ای :
۱۳۸۲  تا كنون   -   استقلال تهران
----------------------------------------------------------------------------
تیم ملی :
۱۳۸۵  -  تا كنون   10 بازی ملی 
----------------------------------------------------------------------------
آغاز محبوبیت

او در بازی اول تیم فوتبال استقلال تهران در فصل ۸۴-۸۵ لیگ برتر فوتبال ایران با مهار ضربه پنالتی علی دائی که ان زمان در صباباطری بازی می‌کرد ، از محبوبیت خاصی نزد هواداران استقلال برخوردار شد. زیرا هواداران استقلال معتقدند که علی دائی هیچ وقت در طول دوران فوتبالش نتوانسته‌است به این تیم گل بزند و پنالتی‌ای که وحید طالب لو از وی گرفت، مهم ترین شانس علی دائی برای رسیدن به این مهم بوده‌است، هر چند علی دائی بعدها با ذکر این که در یکی از تیم‌های سابقش در لیگ‌های قبل از لیگ آزادگان به استقلال تهران گل زده‌است، ادعای هواداران استقلال را رد کرده‌است.البته این ادعای دایی توسط عده زیادی از اهالی فوتبال من جمله گزارشگران این رشته پرطرفدار رد شد. آن بازی نهایتا با نتیجه ۴ بر یک به سود استقلال تهران به پایان رسید.

بهترین پنالتی‌گیر

او در فصل ۸۴-۸۵ لیگ برتر فوتبال ایران با مهار سه ضربه پنالتی در طول فصل به عنوان بهترین پنالتی گیر ایران معرفی شد. او در فصل ۸۵-۸۶ نیز با مهار ضربه پنالتی مهرزاد معدنچی در دیدار با پرسپولیس تهران بر محبوبیت خود نزد هواداران استقلال افزود.

او در فصل ۸۶-۸۷ و در مسابقات جام حذفی کشور در مسابقه استقلال-ذوب آهن از مرحله یک شانزدهم نهائی جام حذفی که به ضربات پنالتی کشیده شده بود ، با مهار ۳ ضربه از ۴ ضربه پنالتی بازیکنان ذوب آهن، باعث صعود تیمش به مرحله بعدی شد. او در مرحله بعدی این مسابقات و در مصاف استقلال با راه آهن نیز که با نتیجه مساوی ۲ بر ۲ به ضربات پنالتی کشیده شد، با مهار ۳ ضربه پنالتی باعث صعود استقلال به مرحله نیمه نهائی جام حذفی شد. در مرحله نیمه نهائی نیز بازی تیم‌های استقلال تهران و فولاد خوزستان پس از تساوی ۱-۱ در وقت قانونی و اضافی به ضربات پنالتی کشیده شد و باز هم وحید طالب لو با مهار ۲ پنالتی از بازیکنان فولاد خوزستان توانست باعث پیروزی تیم استقلال و رساندن این تیم به فینال این مسابقات شود.

عابدزاده دوم
بسیاری از کارشناسان فوتبال پس از موفقیت دو ساله وحید طالب‌لو از سال ۸۴ تا سال ۸۶ در مسابقات داخلی و ملی فوتبال او را با احمدرضا عابدزاده اسطوره دروازه بانی فوتبال ایران مقایسه می‌کردند و او را عابدزاده دوم می‌نامیدند.

قهرمانی با استقلال تهران
او در فصل ۸۴-۸۵ با درخشش خود در دروازه تیم استقلال تهران یکی از عوامل قهرمانی این تیم در آن سال شمرده می‌شود. او در بازی سی‌ام استقلال تهران با برق شیراز که در حضور ۱۰۰ هزار هوادار استقلال تهران برگزار شد و به برد ۴ بر ۱ استقلال تهران و هم چنین قهرمانی این تیم برای اولین بار در لیگ برتر فوتبال ایران منجر شد، با مهار ضربه پنالتی محسن پاک نیت در دقیقه ۸۳ بر محبوبیت خود نزد هواداران استقلال افزود و همچنین اسم خود را به عنوان یکی از بازیکنان تأثیر گذار بر این قهرمانی به ثبت رسانید.

لیگ برتر فوتبال ایران فصل ۸۶-۸۷
او که به عنوان یکی از برترین دروازه‌بانان ایران شناخته می‌شود در لیگ برتر فوتبال ایران فصل ۸۶-۸۷ دچار افت شدیدی شد که بسیاری از کارشناسان فوتبال علت این افت را عدم حضور رقیبی در حد وحید طالب‌لو در کنار او و همچنین عدم آرامش او می‌دانند.  لازم به ذکر است که اشکان نامداری دروازه بان سابق تیم صنایع اراک ذخیره وحید طالب لو در استقلال تهران است.  بسیاری از کارشناسان اشکان نامداری را نه تنها رقیب جدی برای وحید طالب لو نمی‌دانند بلکه او را در حد تیم استقلال تهران نیز نمی‌دانند.

تنبیه طالب‌لو توسط سرمربی
وحید طالب‌لو پس از بازی با تیم صنعت نفت آبادان که با باخت ۳ بر ۲ تیمش در تهران پایان گرفت، با انتقاد فیروز کریمی سرمربی این تیم مواجه گردید و فیروز کریمی او را به همراه تنی چند ار بازیکنان به نشانه تنبیه بعد از پایان بازی در زمین دواند.دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال تهران، پس از انتقاداتی که از سوی فیروز کریمی نسبت به وی صورت گرفت و تنبیه انجام شده، اعلام کرد دیگر به این تیم باز نخواهد گشت. فیروز کریمی کار خود را از پسندیده ترین کارهای ممکن نام برد. او پس از صحبت با فتح‌الله‌زاده مدیر عامل باشگاه استقلال از تصمیم خود منصرف شد و پس از یک روز عدم حضور در تمرینات تیم استقلال، به این تیم بازگشت.

افتخارات
قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۸۵-۸۴ به همراه تیم استقلال تهران
قهرمانی در جام حذفی ۸۷-۱۳۸۶ به همراه تیم استقلال تهران
قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۸۸-۸۷ به همراه تیم استقلال تهران
طبقه بندی: وحید طالب لو، 
ارسال توسط ایمان
آرشیو مطالب
نظر سنجی
قهرمان لیگ یازدهم چه تیمی هست ؟؟؟؟


امکانات جانبی
blogskin
< / html >

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس